מי אנחנו

מי אנחנו

המרכז מהווה מרכז מבקרים המאכלס בתוכו את ארכיון העיר והמוזיאון החקלאי.

במרכז תצוגה היסטורית של בעלי מקצוע, כלים חקלאיים ודגמים מוקטנים של ענפי פרנסה חקלאיים מראשית ימי המושבה רעננה.

בשנת 2011 החלה הרחבת התצוגה ההיסטורית העוסקת בהתפתחותה של רעננה, מאז רכישת האדמות הראשונות, דרך שנות כהונתם של ראשי המועצה וראשי העיר.

במרכז מוצגת דרך קבע תערוכת ציורים "תמונות מחיי המושבה" פרי מכחולו של שייקה בן יליד, יליד רעננה, שעיצב בשנת 1963 את סמל העיר. הציורים מבטאים מראות וזיכרונות של האומן מחייו ברעננה של פעם.

באולם בו מוצגת תערוכת הקבע הוקם קיר ההגנה המתעד את תולדות ההגנה ברעננה. הקיר הוקם ביוזמתם של ועד חברי ה"הגנה" הותיקים ובשיתוף ארכיון העיר. במקום עמדת מחשב בו ניתן באמצעים טכנולוגיים מתקדמים  ללמוד על קורות ההגנה, לצפות בראיונות מצולמים עם ותיקי ההגנה ולקבל הדרכה מצוות המרכז.

בחצר המרכז ישנו המוזיאון החקלאי שהוקם בעזרתו הנדיבה של ועד חקלאי רעננה.

המרכז מוביל תכניות לימודיות החל מכיתות הגן ועד התיכון בפרויקטים שונים ואף שוקד על הכנת משחקים, אמצעי הוראה והמחשה לגילאים הצעירים במטרה לקרבם לעיסוק בנושא והטמעתו מתוך שאיפה להנחיל את מורשת העיר ומייסדיה ולהעמקת הקשר עם עברה של העיר. 

הקהל המגיע למרכז מגוון מאוד: החל מכיתות גן, תלמידי בתי ספר היסודיים, מורות תיכוניסטים, סטודנטים, חוקרים, עיתונאים, אנשי הטלוויזיה המקומית וכלה בתושבים וותיקים או בנים של... המגיעים הן להתרפק על העבר ולהעשיר את מצאי ארכיון העיר שבמקום בסיפורים, תמונות ומסמכים... והן ללימוד מורשתה של רעננה באמצעות תוכניות לימודים חווייתיות.

מנהלת המרכז ללימודי תולדות רעננה:
רחל ריינשטיין: rachelr@raanana.muni.il

אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il