דה-פריס מלכה

דה-פריס מלכה

מלכה דה פריס תמיד התנדבה. הנתינה מבחינתה היא תכלית ומהות.
מלכה ילידת גרמניה, היגרה לאחר המלחמה לאנגליה, משם עלתה לאחר נישואיה לירושלים.
בירושלים החלה את מסורת ההתנדבות בעזרה במחלקות בתי החולים "שערי צדק" ו"הדסה", בביקורי יולדות לאחר לידה וגיוס אביזרים ותמיכה במשפחות, בביקורי מנותחים במחלקת עיניים, בסעוד חיילים אשר אושפזו לאחר פציעות ותאונות או לכל מי שנזקק לעזרתה.
בשנת 1980 עקרה משפחתה לרעננה ועוד בטרם למדה להכיר כהלכה את העיר, נתבקשה על ידי המשטרה לסייע באירגון רשימת מתנדבים למשימות שונות ובעיקר נתבקשה למצוא מתנדבים לניווט תנועות התלמידים במעברי החציה בשעות הבוקר והצהריים.
משעמדה על חשיבות ונחיצות העזרה בכבישים, התנדבה היא עצמה לעניין. "רק עד אחרי החגים" אמרו לה במשטרה, אך היא נשארה נאמנה למשימתה במשך עשרים ושתים שנים!
בוקר בוקר ובכל צהריים, בגשם ובחמסין, במשך עשרים ושתים שנים, פגשו תושבי רעננה את מלכה דה פריס מגינה על הצעירים החוצים את הכביש במעבר החציה ברחוב אחוזה פינת רחוב הגדוד העברי.
בד בבד לא ויתרה מלכה על שעות ההתנדבות בירושלים ובמשך שנים, מדי יום רביעי, היא עלתה לבירה לתת כתף בכל נושא ועניין בבית חולים "שערי צדק".
מלכה אינה נראית לאחרונה במעבר החציה בפינת רחוב הגדוד העברי ולא מפני שהתעייפה, אלא מפני שחלתה וכשרק תוכל שוב לעמוד איתנה על רגליה, לבטח תשוב למשימתה החשובה.
אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il