קזמירצ'י אברהם

קזמירצ'י אברהם

אברהם קזמירצ'י יליד טורקיה, למד באיסטנבול, שרת כקצין בצבא הטורקי, נישא שם לאידה זיכרונה לברכה אשר איתה ועם שנים מילדיו, עלה לישראל בשנת 1964, זו השנה בה התישב ברעננה, בצריף קטן בשכונת קרית שרת שאז שכונה קשת יום. אברהם לא ידע את השפה, הוא היה חסר מכרים וללא עבודה.
את הכל צריך היה להתחיל מבראשית.
התאקלמותו בשכונה היתה מהירה. חיש מהר רכש לו ידידים ואת השפה העברית, הוא החל לפעול למען פיתוח וקידום שכונת מגוריו, נבחר כחבר ועד השכונה, אחר כך חבר ועד בנק הפועלים בעיר בו מצא עבודה והתקדם. הוא נעשה חבר מועצת ההסתדרות הכללית, חבר ועד בית הכנסת בר יוחאי בשכונת מגוריו, חבר הועדה הציבורית של קופת החולים הכללית במחוז השרון. ככל שנעשה פעיל ועסוק יותר, כן התרצה לעוד ועוד תפקידים, הן קהילתיים והן מפלגתיים.
אברהם קזמירצ'י היה בתוך שנים אחדות לדמות מוכרת ואהודה ברעננה, מי שאפשר לפנות אליו בבקשת סיוע הדרכה ויעוץ.
בשנת 1982 שיכל אברהם את בנו משה שנפל חלל במבצע "שלום הגליל" והוא אז בן עשרים. לאחר האסון הכבד החל אברהם לפעול גם למען המשפחות השכולות בעיר, הוא נבחר כחבר ועד ויו"ר אירגון "יד לבנים" ברעננה ובהמשך היה חבר הנהלה באירגון "יד לבנים" באזור המרכז.
אשתו האהובה אידה נפטרה בשנת 1995 ממחלה קשה.
בשנת 1999 יצא אברהם קזמירצ'י לגימלאות ומאז הוא פעיל פחות במסגרת המפלגתית אך תורם הרבה מזמנו "למשען", מוסד בו הוא מנהל את הקפיטריה. הוא מתנדב בבית חולים לוינשטיין כמתרגם מטורקית לעברית ולהפך בעבור חולים ופצועים דוברי תורכית.
אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il