קצין מאיר

קצין מאיר

בשנת 1924 עלו הוריו של מאיר קצין מליטא לארץ ישראל, תקעו יתד ברעננה ומאז הוא חי וחווה את צמיחתה וגדילתה של רעננה, מישוב קטן אי שם בשרון לעיר משגשגת.
מאיר קצין, דור שלישי ברעננה, שרת את תושבי העיר במשך שלוש קדנציות שהן חמש-עשרה שנים של עבודה והתנדבות. בתפקידו כיו"ר הועדה לבניין ערים, תרם לפתוחו המואץ והייחודי של הישוב.
שלושים שנים הוא חבר המועצה הדתית בעיר. במשך עשרות בשנים שותף פעיל לעשייה בעמותות רבות ושונות. בכל השנים הללו הדוקים במיוחד הם קשריו עם הציבור הדתי והחילוני כאחד, דלתו פתוח תמיד לכל דיכפין.
ברעננה נשא מאיר את יהודית לאשה, כאן בנה במו ידיו את ביתו.
בשנת 1976 הניח את אבן הפינה ל"היכל בנימין", בית כנסת ומרכז קהילתי תוסס הנקרא על שם אחיו בנימין זיכרו לברכה, אשר נפל במלחמת יום הכיפורים בקרב ברמת הגולן. מאז פתיחת שערי ההיכל הוא מכהן כיו"ר המרכז הרוחני המשמש אכסניה לתפילה ולימוד תורה למאות משפחות. במשך שנות פעילותו הרבות היה מאיר קצין ממניחי התשתית והמסד להסדרי חיים משותפים בין חילוניים ודתיים, מתוך אחווה ורעות.
בהיותו אח שכול, החל מאיר לפעול גם במסגרת בית "יד לבנים", להנצחת זכרם ומורשתם של הנופלים.
מאיר קצין, האיש שנטע פה פרדסים וגידל קישואים וחצילים ותות שדה, שבנה בית בעיר ובנה בו היכל תפילה והקים ופיתח מפעל ליצור רשתות, היה במהלך כל השנים גם חבר פעיל חסר לאות בוועדות העירייה, חבר בהנהלת חברת קדישא, מזכיר וחבר בעמותת בית אבות צימרמן, חבר וגיזבר בעמותה לקשיש.
פה גידל משפחה לתפארת אשר נכדיה הינם דור חמישי בעיר.
אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il