שמיר חניה

שמיר חניה

חניה שמיר, בת למשפחת חלוצים, היתה כבת שנה כאשר באו הוריה למושבה, בה רק צריפים אחדים והרבה לא כלום, אז בשנות העשרים.
בשנה זו בה חוגגת רעננה שמונים להיווסדה, חניה היא אחת מאותן אבני מסד עליהן בנויה עיר: אישיות דומיננטית ומשפיעה, מחנכת ומנהלת המסורה בכל נפשה לתפקידיה.
35 שנים היתה מורה בבית ספר מגד ולאחר מכן מנהלת בית הספר. חניה ציידה דורות של תלמידים בערכי עבודה, תרבות ומוסר, נתינה והתנדבות.במהלך השנים היתה חניה פעילה בתחומים רבים. בשורות ה"הגנה", אחר כך כמדריכה בתנועת "המחנות העולים", חברת הנהלת הקו-אופ, בועדה הציבורית להקמת הקונסרבטוריון העירוני, חברת "לובי הנשים למעורבות קהילתית", חברת מועצת הנשים העירונית, חברת הנהלת ארגון חברי ההגנה ופעילה למען בית איזי שפירא.
היתה זו חניה אשר יזמה והיתה בין מקימי הארכיון ההיסטורי של העיר ובמשך חמש עשרה שנים ניהלה אותו, גם כיהנה כאוצרת מוזיאון "חדר הראשונים". עד עצם היום הזה עודה מטפחת את נושא השימור ההיסטורי של רעננה. היא חברה בועד לשימור מבנים היסטוריים ונענית לכל קריאה לפעילות ועשייה בנושאים אלה.
חניה שמיר הינה הנוף האנושי החיובי של רעננה, דמות איכפתית מעורה ומעורבת, אספנית כפייתית של חומרים נוסטלגיים כתובים, מצולמים או משודרים המתעדים ומשמרים את העבר.
האהבה לארץ, האהבה לאדם והאהבה לעירה רעננה, הם המאפיינים את חייה ושנות פעילותה של חניה שמיר, אשה שהטביעה את חותמה האישי על מערכת החינוך ועל מפעלים רבים אחרים בעירה.
אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il