טקס הסרת הלוט לציון פועלו בתיכון הקרוי על שמו

טקס הסרת הלוט לציון פועלו בתיכון הקרוי על שמו

מי היה ברוך אוסטרובסקי ?

שלט לציון פועלו של ברוך אוסטרובסקי ז"ל, ראש המועצה הראשון הוצב בתיכון אוסטרובסקי, הקרוי על שמו ברעננה.

בימים אלה, הוצב בתיכון אוסטרובסקי ברעננה, שלט לציון פועלו של ברוך אוסטרובסקי, ראש המועצה הראשון של רעננה, שעל שמו קרוי התיכון.

הנצחתו של ברוך אוסטרובסקי ז"ל נעשתה על ידי המועצה המקומית דאז, עם הקמתו של התיכון בספטמבר 1959. ביוזמת בתו, הגב' שושנה אוסטרובסקי-גולדברג ונכדתו - הגב' תחיה צייחנר ובשיתוף עם מנהל התיכון, נחום חופרי, הוחלט על הצבת שלט הנצחה בתיכון הנושא את שמו, כחלק ממגמה ערכית חינוכית וחיזוק ההזדהות של תלמידי העיר עם ההיסטוריה של רעננה.

טקס הסרת הלוט נערך השבוע בתיכון במעמד ראש העיריה, זאב בילסקי, סגנו צבי קניג, מנכ"ל העירייה אורי קידר, בנותיו של ברוך אוסטרובסקי, הגב' שושנה אוסטרובסקי-גולדברג והארכיאולוגית אילה זוסמן, נכדותיו, הגב' תחיה צייחנר ופרופ' אילנה שוהמי, מנהל בית הספר נחום חופרי, המנהל הראשון של התיכון, דוד קורנגרין, צוות המורים ותלמידי בית הספר.

ראש העירייה, זאב בילסקי, דיבר בשבחו של ברוך אוסטרובסקי, על אישיותו המיוחדת כאיש עשייה וחזון, איש צנוע וישר דרך, שהעמיד את חינוך ילדי רעננה בראש סדר העדיפויות הציבורי. "קיימת חשיבות רבה, שתלמידי התיכון והדורות הבאים ידעו ויכירו את האדם, אישיותו ופועלו של מי שבית ספרם קרוי על שמו". ציין בילסקי.

במרכז הטקס נשאה בתו, שושנה גולדברג-אוסטרובסקי, דברים לזיכרו וקווים לדמותו, עשייתו הציבורית, בנייתה של המושבה, ואישיותו האצילית והענווה, ותלמידי בית הספר הופיעו במחזה שהתבסס על היומנים שכתב ברוך אוסטרובסקי.

ברוך אוסטרובסקי כהן כראש המועצה במשך 28 שנים. בשנת 1913 השתתף ביסודה וארגונה של חברת "אחוזה א' - ניו-יורק" ששמה לה למטרה לרכוש קרקעות בארץ ישראל ולהקים מושבה עברית.

מיום שהגשים הלכה למעשה את הרעיון הציוני ב-1930 ועלה לארץ תוך שהוא מוותר במודע על חיי רווחה, הקדיש עצמו לפיתוח רעננה ולהקמת מוסדות חינוך ומוסדות ציבור לרווחת התושבים.

ברוך אוסטרובסקי היה מנהיג שחתר ופעל על פי ערכי הדמוקרטיה, השוויון כשחינוך ועבודה עברית היו עבורו אורח חיים. את עבודתו עשה ללא שכר בנימוק שאינו מוכן להרוויח יותר מכל פועל ע ברי ותרם את משכורתו לקרן למען נזקקים.

(מתוך כתבה בעיתון המקומי)

אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il