בי"ס תיכון ראשון ברעננה

בי"ס תיכון ראשון ברעננה

ראשיתו של החינוך העל יסודי ברעננה מתחיל בבית-הספר העממי בשנת 1937 (תרצ"ו). בתחילה היו כיתות ט' במסגרת "כיתות המשך", בהמשך נקראות הכיתות "מחלקה חמישית" ו"מחלקה שישית" של ביה"ס התיכון.
בשנת הלימודים 1949–1950 (תש"י), לאחר הפילוג בביה"ס העממי ופתיחת בי"ס יסודי נוסף – "זרם העובדים", שהפך אח"כ לממלכתי ב' וכיום בי"ס ברטוב – מועבר התיכון למבנה נפרד (היום בית-הנוער).

עפ"י עדותה של תלמידה בשם יהודית חנון (מופיעה ביומן ביה"ס ברשימת התלמידים), היא למדה חמישית ושישית בביה"ס היסודי, ואח"כ, בשנים 1949 ו-1950, עברה ללמוד בבנין "בית-הנוער" וגמרה עם בגרות. לדבריה, שנה-שנתיים לאחר מכן סגרו את התיכון. שולה נהרי, שמופיעה ברשימת התלמידים ביומן בשנת הלימודים תש"ז מספרת, שלמדה בכיתה החמישית בבית-הספר העממי ואח"כ עברה ללמוד בכפר-סבא (בכ"ס פעל תיכון כצנלסון, שעוד ידובר עליו).
דבורה אברמסון, שלמדה במחזור השני של ביה"ס התיכון, יודעת לספר, כי בבית הנוער לא היה מספיק מקום, והם עברו ללמוד בחנות המכולת, שהיתה מול ביה"ס (לימים "המשביר").
ביה"ס התיכון פעל בין השנים 1950-1954.
מנהל ביה"ס היה פרידלנדר ואחריו בן ציון זיו (זלטין). בבי"ס התיכון למדו תלמידים גם מהרצליה ורמות השבים.
על פי עדויות שנאספו מהתלמידים שלמדו בשנים אלה בבי"ס התיכון, מצטיירת תמונה של ניסיון כושל לקיים בי"ס תיכון ברעננה. מה שהתחיל כ"כיתות המשך", שהיו ממוקמות בבי"ס העממי, והיה אמור להתפתח לבי"ס תיכון, החזיק מעמד ארבע שנים – שלושה מחזורים של תלמידים, ונסגר בשנת 1954. תלמידי רעננה עברו ללמוד בתיכון כצנלסון בכפר-סבא, או בתיכון חדש בת"א.

עברו חמש שנים ללא תיכון ברעננה, והחלו להישמע קולות בעד פתיחת בי"ס תיכון. מפרוטוקולים של מועצת העיר (נספח מס' 5) ניתן ללמוד כי ביום 19.5.59, לאחר דרישה של ההורים לפתוח כיתה חמישית, מאחר וישנם הרבה ילדים שאין להם מקום בבתי-הספר התיכוניים בסביבה, החליטה ההנהלה לאשר פתיחת כיתה אחת ובכל שנה להתרחב.
לקראת סוף שנת תש"ך (1959) נפתח תיכון ברעננה עם 2 כיתות ט'.
בשנת 1960 , לאחר פטירתו של ראש המועצה ברוך אוסטרובסקי, הוחלט לקרוא לתיכון על שמו- "תיכון אוסטרובסקי"
המנהל הראשון , לזמן קצר מאוד (שנתיים) היה לדרר .
בשנת 1961 התמנה מנהל חדש , מר קורנגרין דוד , שכיהן בתפקיד עד פרישתו לגמלאות ב-1996
אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il