אימוץ חירבת עזון - בי"ס ברטוב

אימוץ חירבת עזון - בי"ס ברטוב

ורד שלום,

בהמשך לשיחתנו, אני מבקשת להעלות את נושא אימוץ חרבת עזון על ידי בית הספר ברטוב בדיון הוועדה העירונית לשימור אתרים.

בית ספר ברטוב, בהיותו בית ספר המקדם תיירות ארץ-ישראלית, החל בתוכנית חינוכית ללימודי תולדות רעננה בדגש על נושא שימור ופיתוח כאשר במסגרתה לומדים הילדים את תולדות העיר רעננה החל מהעיר הקדומה "טבסור" דרך הכפר "עזון" ועד לתולדות הקמתה והתפתחותה של העיר רעננה. הילדים לומדים מונחים בארכיאולוגיה ונחשפים לנושא בעלי מלאכה באזור בתקופות השונות (בעיקר קדרות וייצור זכוכית).

חרבת עזון כיום שוממה ומוזנחת וישנו רצון לשתף את תלמידי בית הספר בהחייאת המקום והפיכתו לאתר תיירות מקומי ובו התייחסות לתל על שכבותיו מהתקופות השונות, הטבע הסובב אז והיום (תצפית והתייחסות ליער השרון) וכן לנושא של מלאכות ואמנויות לאורך התקופות כאשר תלמידי בית הספר יפעילו במקום סדנאות שונות בהקשר זה להנאת הקהילה כולה.

שוחחתי עם ירדנה - מנהלת המוזיאון הארכיאולוגי בכפר סבא, הם נותנים לנו ליווי והנחייה בכל הקשור ללימודי הנושא בכיתות וישמחו לתרום גם לפיתוח האתר (יש לה ניסיון רב בבניית הגן הארכיאולוגי בכפר סבא). היא נמצאת גם בקשר רציף עם רשות העתיקות ולדבריה ניתן לפתח את המקום מבחינת גינון ומבחינת בנייה זעירה (סוכות/שלטים) שלא דורשת חפירת יסודות של יותר ממטר אחד (כמובן שמדובר על תוכנית פיתוח שתמשך לאורך מספר שנים ותלווה כל העת בפעילות של התלמידים).


אני חושבת ששיתוף תלמידים בפיתוח המקום יש בו תרומה גדולה חינוכית, ערכית ואזרחית לתלמידים ולקהילה כולה.

אשמח אם תוכלי לעדכן אותי בדבר האפשרות להעלות את הנושא בפגישתכם הבאה.


תודה!   

 

איילת דליות

רכזת העצמה חינוכית

המחלקה לחינוך יסודי
אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il