"חולה מדומה" - מלכה ברוורמן

"חולה מדומה" - מלכה ברוורמן

הבריכה במועצה המקומית שימשה בזמנה תחנת קשר "מורס" וכידוע התנשאה הבריכה לגובה רב, וממנה ניתן היה להשקיף על הסביבה הרחוקה.

השנה היתה שנת 1936. באחד הערבים, קרוב לחצות, נקראתי לקבל ולפענח "איתות", בסביבת כפר סבא רמת-הכובש. מקום מגורי היה בזמנו בשכונה מרוחקת ממרכז המושבה. בשכונת ציפמן. עם יציאתי מהרחוב לכביש הראשי, בדרך למרכז, נעצרתי על-ידי טנדר משטרתי בריטי. מאחר שהיה עוצר חל איסור לצאת לרחוב בשעות העוצר. ביימתי מיד "מחלה רצינית", וכי אני חשה כאבים חזקים באיזור הבטן ופני מועדות לרופא. הקצין הורה לי להמשיך בדרכי והם נסעו בעקבותי. בקצה הכביש של רחוב "אחוזה" התגורר בזמנו ד"ר שפייר ואני בדרכי אליו והם - מאחורי. בעברי את המרכז חיכו לי שם, ובראותם אותי עוברת מאחרי הטנדר המשטרתי הנחתי שהם הבינו את אשר קרה ולא נעצרתי כמובן.

ליד ביתו של ד"ר שפייר עצרתי וצלצלתי בפעמון ביתו. הטנדר נעצר אף הוא. לאחר שהות די ארוכה נפתחה דלת הבית וד"ר שפייר הופיע בפיג'מה, מנומנם ורדום. הוכנסתי לחדר-הקבלה וניסיתי להסביר לו את אשר קורה וביקשתי ממנו מירשם כלשהו של גלולות להרגעת כאבים. וזאת, על-מנת להוכיח את הסיבה להפרת העוצר. הסברי לא נתקבלו על דעתו של ה"יקה", מה גם בשעה כזו. נאלצתי לחזור ולהסביר את סיבת ביקורי אצלו שעה ארוכה, עד שהוא תפש מה העניין ומיד אורו פניו. שרירי הפנים המתוחים רפו והוא רשם לי את אשר ביקשתי. הטנדר עמד בחוץ ויושביו השוטרים חיכו בסבלנות - משך הזמן שנמשכה הבדיקה נראתה סבירה (לצורך בדיקה וקביעת דיאגנוזה) והם נסעו לדרכם. אגב, תוכן האיתות היה שעגלה עלתה על מוקש ונהרג - סוס.
אליעזר יפה 14, רעננה
|
טלפון: 09-7414110, 09-7437045
|
פקס: 09-7411750
דוא"ל: rachelr@raanana.muni.il
|
http://moreshet.raanana.muni.il